43 OKSYWSKA BAZA LOTNICTWA MORSKIEGO

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
15 / 28
<
>
Odznaka pamiątkowa, której podstawę stanowi stylizowana kotwica barwy srebrzystej i złotej symbolizująca przynależność do rodzaju Sił Zbrojnych. Na kotwicę nałożone jest czerwono-białe koło ratownicze z napisem "BLotM" - skrót nazwy. Warstwę trzecią stanowi "gapa lotnicza" - orzeł barwy srebrnej i złotej, trzymający w dziobie biało-czerwoną szachownicę, na tle zarysu polskiego wybrzeża - barwy szarej i widoczny na tle morza numer taktyczny bazy barwy czarnej. Układ symboli na odznace nawiązuje do tradycji i historii polskiego lotnictwa morskiego oraz głównych zadań jednostki, jakimi są zadania związane z wykrywaniem i zwalczaniem okrętów podwodnych oraz ratownictwo morskie. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 271/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 11 września 2012 r.
wymiary : 44x34 mm
wykonanie : Piotr Olek
Data dodania: 17 października 2015
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 856 razy od 17 października 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.