100 Lat OSP Solec Kujawski w Tylko i wyłącznie straż pożarna. w MyViMu.com

100 Lat OSP Solec Kujawski

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
167 / 309
<
>
Ochotnicza Straż Pożarna w Solcu Kujawskim została utworzona w dniu 4 kwietnia 1886 roku. Zebranie założycielskie prowadził i przedstawił statut, ówczesny Burmistrz miasta Solca Teller. Statut został podpisany przez 23 członków założycieli. Należy pamiętać, że był to okres zaborów, a miasto znajdowało się pod zaborem pruskim, a większość mieszkańców stanowili Niemcy. W 1961 roku z okazji 75-lecia OSP jednostka została uhonorowana sztandarem ufundowanym przez społeczeństwo miasta, a także otrzymała samochód Star 25 GBM. Był to pierwszy beczkowóz w soleckiej OSP. W 1986 roku OSP obchodziła 100 lecie swojego istnienia.
Data dodania: 8 listopada 2015
Datowanie przedmiotu: 1986
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 287 razy od 8 listopada 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.