Tarcza Amazonek polskiego orła wojskowego

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
6 / 11
<
>
Tarcza Amazonek polskiego orła wojskowego - cynkowego, najprawdopodobniej wz. 52 choć znaleziona w rejonie walk z 6 - 10 marca 1945 w tzw. „kotle sibińskim”.
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1124 razy od 10 listopada 2015
Reklama
Dodaj komentarz
25 listopada 2015
Jezeli chcesz znac moja opinie to zrob fotki .
25 listopada 2015
fotke postaram sie wrzucic w poniedzialek jak Panu odpowiada??? ,, zrobie zdjecia dwoch tarcz
25 listopada 2015
Jestem spokojny . Przedstawilem Ci panie kolege swoj punkt widzenia .Zadales pytanie a ja odpwiedzialem na nie . Tego orzelka moglo ulamac male dziecko bawiac sie nim po wojnie . Takie byly czasy ze kiedys fanty lezaly prawie wszedzie i sluzyly dziecia do zabawy . Wrzoc fotke jak mozesz , zobacze jaki rodzaj orzelka :) )
25 listopada 2015
spokojnie spokojnie ,, ,, ,, rozumiem i napisalem to tak aby Pan to zrozumial ale i odpowiedzial w poscie ,, ma Pan wiedze na ten temat wiec chyba lepiej Pan wie co i jak ,, a to czy ulamanie nastapilo w czasie okupacji lub po wojnie to moj domysl ,, a wiedza i lepsze okreslenie tego Panskie
25 listopada 2015
Przpraszam . Czy rozumiesz o czym ja pisze ? Po przeczytaniu Twojej odpowiedzi mam wrazienie ze "nadajemy na innych falach w innych tematach " .
Nie byl bym taki pewny jak Ty ze przelamanie nastapilo pod okupacja niemiecka .Czytam duzo wspomnien ludzi z tej epoki . Nie spotkalem opsiu mowiacego o tym ze niemcy niszczyli orzelki / mam wiele zdjec / na ktorych zbierane jest wyposazenie Wojska Polskiego . Pozniej zostal ten sprzed sprzedany do Finlandi i Norwegi /duzo tego towaru sie trafia oststanio na sprzedarz/ . Czesc tez uzywaly wojska niemicekie i ich sprzymierzency . Do dzis mozesz znalesc radomskie mausery pod Stalingradem , Moskwa ........ itd . Oczywiscie nie dotyczy to orlow . Niemcy takie fanty zabierali jako trofea wojenne .Inna kultura cywilizacji .
/Takie zdjecia tez mam / Oczywiscie na to ze ten zostal zniszczony przez niemca , czy pod okupacja niemiecka nie mamy dowodow .
Tamta druga opcja Ciebie nie dotyczny . Jak wiesz z hsitorii sowieci w 1939 roku nie dotarli w Twoje okolice .
Czytam tez wspomnienia ludzi ktorzy walczyli z sowietami po roku 1944 . W ich relacjach jest wspomniane ze oprocz zneczania sie fizycznego bylo upakarzanie psychiczne przez niszczenie rzeczy osobistych , rodzinnych pamiatek / o symbole orla nie wspomne / . Prym w tym wiedli zwlaszcze ludzie mojzeszowego wyznania pracujacy w UB .............to jest temat rzeka .
Mysle ze na dzien dzisiejszy tergo nie ogarniesz ?! Za kilka lat jak bedziesz mial wiekszy staz kolekcjonerski to zrozumiesz co czym pisze .
25 listopada 2015
w sumie mam dwie sztuki takie same ,, a zapewne ułamanie nastąpiło pod okupacją niemiecka ,, 16tego stycznia 1945 roku sowiety wyzwoliły miasto Radom i okolice co nie oznacza i tej drugiej wersji bo działały nadal w tym okresie oddziały podziemia AK , NSZ
24 listopada 2015
Orly lubia latac !!!!!!!!!!!!
A tak powaznie to przyczyn moze byc wiele . W tym konkretnie przypadku moglo byc zmeczenie materialu poniewaz jest on wykonany dosc cienko .
Naczesciej spotykane sa jednak specjalnie zniszczone przez NIENAWISC do tego co POLSKIE . Urwane , wykrecone skrzydla, szkrzydla zagiete za tulow ......itd . Jak mieszkasz tam gdzie sowiet doszedl w 1939 roku to jest dosc czesty obrazek .
24 listopada 2015
Witam ,, ostatnio znalazłem taką tarcze (wzór przedwojenny) na polu i zapytam ,, czemu niema orzełka ,, czemu trafiają sie same tarcze ,, czym jest to spowodowane ???
10 listopada 2015
Panie Kolego ! Jezeli mialby byc z wojennej produkcji to po pierwsze powinnien byc wykonany dosc "masywnie " czyli material o wiekszej grubosci . Jezeli wyrob frontowy , domowy czy warsztaowy to rysunek orla i tarczy jest nieregularny . Wyglada ten orzel tak jakby go namalowalo dziecko . Tutaj ja widze rowne odleglosci , dobre wykonczenie gwozdzi , ladny rysunek . Nie jest on tak ladny jak z 2 RP ale ........widac ze robil to zaklad przemyslowy . Cienki material z jakiego wykonano ta tarcze plus material / cynk / pozwola mi okreslic model tego produktu , To tyle w wielkim skrocie .

Co do stwierdzenia ze mozesz byc niezadowlony z mojej opini ............coz . Jeden forumowicz nawet zblokowal swoje muzeum zeby nie oceniac jego fantow jak mu powiedzialem ze ma lipnego orzelka . Wiem ze moja opinia "zburzy " Ci historie tego fanta jaka bys chcial miec . Sorki ; )
Kustosz
10 listopada 2015
Robek dlaczego nie będzie zadowalająca :) Fakt, w tytule powinno być "Tarcza Amazonek". Jeśli to wz.52 więc widocznie jakiś szwej po wojnie zgubił ptaszka w rejonie marcowego kociołka.
10 listopada 2015
Jest mozliwe ale odpowiedz nie bedzie dla Ciebie zadawalajaca . Ten kawalek nazywa sie " TARCZA AMAZONEK " a te kropki to "GWOZDZIE " . Twoja "TARCZA AMAZONEK " ma urwane " ROZETKI " , ktore sa zakonczeniem tarczy . Brakuje napewno po 1 gwozdziu z kazdej strony . Widze to po odleglosci miedzy gwozdziami i po tym w ktorym miejscu byly rozetki . Napewno ta tarcza miala 23 gwozdzie .

Co do nastepnego pytania . Wz 19 i wz 33 ' Golabek " mialy 21 gwodzi na tarczy amazonek .............ale naprzyklad wz 19 z firmy Knedlera mial tych gwozdzi 23/ wyroby z lat 1933-39 / i to on moze byc "protoplasta " orzelka powojennego . " Komuszki " zawsze z czegos braly przyklad .

Dla mnie ta Twoja tarcza amazonek po wykonaniu , materiale i grubosci jest bardzo typowym orzelkiem wz 52 . To moja opinia , moze ktos ma inna .
Kustosz
10 listopada 2015
Pytanie do kolegów kolekcjonujących polskie ptaszki. Czy z tego kawałka możliwe jest 100% stwierdzenie jaki to wzór orła? Rzekomo wz.19 posiada 21 kropek na tarczy ,a orzeł wz. 44 posiada 23 takowe kropki jest mosiężny (wcześniejsze modele wykonywano z cynku i miały 21 kropek).
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.