Orzeł wz. 19; producent: GUZPOL

Duże zdjęcie Orzeł wz. 19; producent: GUZPOL
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 9
<
>
Orzełek wz. 19

Orzeł został wykonany z białego metalu, następnie posrebrzony, srebrzenie w całkiem dobrej kondycji.
Korona na głowie zamknięta, zakończona jabłkiem z krzyżem; orzeł wsparty na tarczy amazonek; rogi tarczy zakończone rozetkami; na dolnym szlaku 21 gwoździ; skrzydła rozpostarte, podniesione do góry, złożone z trzech warstw piór; długi słupek.

GUZPOL to skrót Wytwórni Guzików i Wyrobów Metalowych braci Henoch i Leizor Młynek. Spółka założona 13.03.1923 r. w Warszawie przy ul. Dzielnej 15. Produkowała blaszane guziki do umundurowania wojskowego, ale również inne oznaczenia płytko tłoczone z blach cienkościennych. Zakład niestety został zlikwidowany po wojnie. B.M. pod GUZPOL oznacza biały metal.
Data dodania: 10 listopada 2015
Datowanie przedmiotu: 1923 - 1933
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 561 razy od 10 listopada 2015
Reklama
Dodaj komentarz
10 listopada 2015
Miodzio ; )
10 listopada 2015
Nie ma za co panie kolego ! Oby poprawial samopoczucie w zlych chwilach . Stan super , srebrzenie na swoje lata tez w dobrej kondycji . GRATULUJE !
10 listopada 2015
Za nieocenioną pomoc przy zakupie oraz opisie dziękuje Robkowi!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.