8 PUŁK PRZECIWLOTNICZY

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
38 / 108
<
>
Odznaka pamiątkowa mająca kształt krzyża maltańskiego o srebrnych krawędziach, ciemnozielonych i żółtych emaliowanych ramionach, (wzorowany na odznace 1 Pułku Artylerii Przeciwlotniczej z 1928 r.). W centrum odznaki nałożona jest owalna tarcza (wzorowana na odznace pamiątkowej artylerii przeciwlotniczej z 1932 r.) z dwiema lufami skierowanymi ku górze obwiedziona półwieńcami laurowymi, zwieńczona orłem w locie. Pośrodku odznaki umieszczony jest numer jednostki, a u jej podstawy herb Koszalina. Trzecią częścią odznaki jest półszarfa metalowa z napisem "KOSZALIŃSKI PUŁK PRZECIWLOTNICZY", umieszczona w dolnej części, podtrzymywana przez boczne ramiona krzyża. Forma odznaki nawiązuje do kształtu odznak jednostek przeciwlotniczych II Rzeczypospolitej Polskiej, kolory symbolizują wojska przeciwlotnicze, herb Koszalina symbolizuje przywiązanie do Ziemi Koszalińskiej oraz cyfra 8 nawiązuje do numerów jednostek, których tradycje dziedziczy jednostka. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 57/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 14 lutego 2006 r.
wymiary : 46x46 mm
wykonanie : Tomasz Wojtowicz
Data dodania: 25 listopada 2015
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 565 razy od 25 listopada 2015
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.