PMT "Złota Pani" - Papierosy

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 10
<
>
Polski Monopol Tytoniowy "ZŁOTA PANI"

Wym. 8 cm x 6,5 cm x 1,4 cmOpakowanie metalowe po papierosach "Złota Pani" produkowane przez Polski Monopol Tytoniowy. Należały one do grupy papierosów specjalnych ustnikowych. W kwietniu 1932 r. cena za sztukę wynosiła 12 gr.Puszka została wyprodukowana w fabryce puszek i wyrobów tłoczonych z blachy Tadeusza Oroszeny Bohdanowicza, która mieściła się w Krakowie na Prądniku Białym l. 50.Wizerunek orła pozwala nam przypuszczać, że puszka powstała nie wcześniej niż przed 1927 r., a także że była przeznaczona na eksport.
Data dodania: 20 stycznia 2016
Datowanie przedmiotu: 1927 - 1939
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 650 razy od 20 stycznia 2016
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.