Herbewo "Morwitan" - Zwijki

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
10 / 10
<
>
Herbewo "MORWITAN" 200, Kraków.

Wym. 15,3 cm x 12,7 cm x 5 cmPojemnik po zwijkach do papierosów "Morwitan" krakowskiej spółki "Herbewo". Nazwa fabryki, która specjalizowała się w produkcji zwijek i bibułek, pochodziła od pierwszych liter nazwisk właścicieli przedsiębiorstwa - Herliczka, Bełdowski, Wołoszyński. Początki spółki sięgają roku 1920, zaś jej działalność trwała nieprzerwanie przez okres II wojny światowe aż do roku 1948, kiedy cały majątek przeszedł na własność państw.Twórcą zwijek "Morwitan" był Stanisław Wołoszyński. Do ich produkcji stosowane były wyłącznie włókna morwy, które przyczyniały się do delikatności i trwałości tychże zwijek. "Morwitan" reklamowany był nie tylko w prasie, ale również w nietypowy sposób poprzez wydany cykl nut "Morwitan" w piosence".
Data dodania: 22 stycznia 2016
Datowanie przedmiotu: 1920 - 1948
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 924 razy od 22 stycznia 2016
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.