Kryształ - Karmelki (duża)

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 23
<
>
Parowa Fabryka Cukrów i Czekolady - KRYSZTAŁ Sp. z o.o., Kraków.

Wym. wys. 17,9 cm x śr. 9,7 cmPuszka po cukierkach, prawdopodobnie karmelkach, krakowskiej fabryki "Kryształ". Spółka została zawiązana przez Witolda Sobolewskiego w 1914 r. i początkowo nosiła nazwę "Kryształ - Polska Fabryka Cukrów i Czekolady wyrabianych systemem Witolda Sobolewskiego, sp. z o.o.". Od 1923 r., po zmianach personalnych w spółce, fabryka zmieniła nazwę na "Parową Fabrykę Cukrów i Czekolady - Kryształ Sp. z o.o.". Produkowano przede wszystkim karmelki i marmoladki oraz pieczywo cukiernicze oblewane czekoladą. Fabryka mieściła się przy ul. Lwowskiej 30, za willą właściciela przedsiębiorstwa, projektu Stanisława Serkowskiego. W czasie II wojny światowej została przejęta przez Niemców, a po wojnie w 1949 r. została upaństwowiona i weszła w skład ZPC "Wawel".
Data dodania: 25 stycznia 2016
Datowanie przedmiotu: 1914 - 1939
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 802 razy od 25 stycznia 2016
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.