Apteczka IPMED z panelem... w Mundur w MyViMu.com

Apteczka IPMED z panelem udowym MEDline

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
35 / 36
<
>
Indywidualny pakiet medyczny żołnierza IPMED
(SPECOPS IPMED – Indywidualny Pakiet Medyczny)

IPMED składa się z czterech części. Podstawowym elementem jest pakiet w formie prostokątnego pokrowca o wymiarach ~16x13x8 cm, a z pełnym wyposażeniem waży około 1300 g. Wykonano go w całości z odpornej Cordury 695D (770 dtex) w kolorze Coyote Brown, dodatkowo powlekanej od wewnętrznej strony warstwą poliuretanu, zwiększającą wodoodporność. Cordura jest również wykończona apreturą obniżającą jej sygnaturę w promieniowaniu bliskiej podczerwieni (IRR). Z tyłu przyszyte są trzy poliamidowe taśmy mocujące zgodne ze standardem MOLLE/PALS, wykorzystujące trzy komórki i cztery rzędy taśm do stabilnego przymocowania pokrowca, które po zamocowaniu pokrowca zawija się pod spód i wprowadza z powrotem w komórki MOLLE/PALS blokując je przed wypadaniem za pomocą wykonanego na nich przeszycia. Z przodu przyszyte są trzy rzędy po trzy komórki taśm MOLLE/PALS, przy czym górny rząd obszyty jest Velcro. Pomiędzy nim a następnym rzędem również naszyto odcinek rzepa, co w połączeniu tworzy miejsce do mocowania oznaczeń – z IPMED standardowo dostarczana jest haftowana czarną nicią naszywka MED. Na zewnętrznych taśmach mocowany jest, dostarczany wraz z pakietem, pokrowiec do przenoszenia IZAS-05 (Indywidualny Zestaw AutoStrzykawek), mający formę prostej kieszeni zamykanej klapką z rzepem. W dnach obu pokrowców (zasadniczego i IZAS) znajdują się otworki drenażowe.

IPMed wyposażony jest w :
- opatrunek hemostatyczny(Quik Clot Combat Gauze)
- opatrunek okluzyjny (Bolin Chest Seal)
- nożyczki
- rurka nosowo – gardłowa
- staza taktyczna typu CAT
- gaza rolowana Z-Pak Dressing
- opatrunek typu Olaes
- rękawiczki
Data dodania: 5 lutego 2016
Datowanie przedmiotu: 2015
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1394 razy od 5 lutego 2016
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.