OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
15 / 23
<
>
E. WEDEL, Warszawa.

Wym. 9 cm x 9 cm x 3 cmPuszka wyprodukowana przez Warszawską Fabrykę Masowych Wyrobów Blaszanych "TŁOCZNIA" S. A. specjalizującą się w produkcji opakowań blaszanych drukowanych oraz plakatów litograficznych na blasze.W 1851 r. K. Wedel otwiera na ul. Miodowej w Warszawie sklep, a przy nim Parową Fabrykę Czekolady p.f. "C. E. Wedel". Do pierwszych wyborów przedsiębiorstwa zaliczały się karmelki śmietankowe. Rozwój firmy nastąpił po sprowadzeniu z Paryża maszyny do walcowania masy słodowej i rozpoczęciu produkcji czekolady pitnej. W 1876 r. Karol Wedel przekazuje fabrykę jako prezent ślubny swojemu synowi Emilowi Fryderykowi Wedlowi. W tym czasie powstaje znany do dzisiaj znak towarowy E. Wedel. W latach 1927-1931 wybudowano nową fabrykę na Kamionku, gdzie została przeniesiona produkcja. W 1932 r. firma stała się spółką akcyjną. W czasie II wojny światowej przedsiębiorstwo Wedla nadal funkcjonowało. W 1949 r. fabrykę znacjonalizowano, a w 1951 r. nadano jej nazwę Zakładów Przemysłu Cukierniczego im. "22 Lipca" d. E. Wedel. W 1960 r. połączono je z innym dużym warszawskim zakładem o nazwie "Syrena", czyli dawną Fabryką Fuchsa. W 1968 r. przyłączono dodatkowo Milanowską Fabrykę Cukierków, niegdyś Pomorskiego. W 1990 r. ZPC "22 Lipca" stały się jednoosobową spółką Skarbu Państwa i zmieniły nazwę na "E. Wedel" S.A.
Data dodania: 7 lutego 2016
Datowanie przedmiotu: 1927 - 1949
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1006 razy od 7 lutego 2016
Reklama
Dodaj komentarz
9 czerwca 2016
Gratuluję tak fajnej kolekcji
8 czerwca 2016
Piękny design i wspaniała kolekcja!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.