OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 23
<
>
A. PIASECKI, Kraków.

Wym. 18 cm x 11 cm x 4 cmPuszka została wyprodukowana w fabryce puszek i wyrobów tłoczonych z blachy Tadeusza Oroszeny Bohdanowicza, która mieściła się w Krakowie na Prądniku Białym l. 50.Adam Piasecki, nazywany „Królem czekolady”, założył w 1898 r. w Krakowie małą firmę cukierniczą, która składała się z niewielkiej pracowni ze sklepem. W 1901 r. przeniósł swoją działalność do większego, bardziej funkcjonalnego lokalu, gdzie mógł rozpocząć produkcję wyrobów cukierniczych na większą skalę. Następnie w 1910 r. uruchomił Fabrykę Cukrów i Czekolady. Swój pierwszy sklep otworzył w kamienicy przy Rynku Głównym w Krakowie. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, Piasecki w obawie przed upaństwowieniem, przekształcił w roku 1920 swoje przedsiębiorstwo w spółkę akcyjną – „A. Piasecki, Fabryka Czekolady w Krakowie S.A.”. Po wybuchu II wojny światowej produkcję ograniczono, zaś w 1944 r. całkowicie ustała. W 1949 fabryka zostaje przejęta przez Państwowe Zjednoczenie – Fabryki Cukierków i Czekolady, zaś później wejdzie w skład powstałych Zakładów Przemysłu Cukierniczego Wawel.
Data dodania: 7 lutego 2016
Datowanie przedmiotu: 1920 - 1949
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 626 razy od 7 lutego 2016
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.