50 Lecie Portowej Straży... w Tylko i wyłącznie straż pożarna. w MyViMu.com

50 Lecie Portowej Straży Pożarnej w Gdyni

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
78 / 309
<
>
Rozpoczęta w 1922 roku budowa portu w Gdyni spowodowała konieczność odpowiedniego zabezpieczenia p.pożarowego nowopowstających obiektów portowych. Pierwszą strażą pożarną powstałą na terenie Portu Gdynia była Ochotnicza Straż Pożarna powstała przy warsztatach mechanicznych Urzędu Morskiego, która na przełomie lat 1929/1930 została przekształcona w Portową Straż Pożarną. 18 października 1980 roku, w trzy dni po mianowaniu nowego komendanta, mjr poż. Henryka Babireckiego, rozpoczęły się obchody 50-lecia Potrowej Straży Pożarnej Gdynia. Jednostka otrzymała nowy sztandar nadany przez Ministra Spraw Wewnętrznych.
Data dodania: 11 lutego 2016
Datowanie przedmiotu: 1980
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 347 razy od 11 lutego 2016
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.