OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
20 / 23
<
>
Fabryka Czekolady - Franciszek FUCHS i Synowie, Warszawa.

Wym. śr. 8,5 cm x wys. 3 cmOpakowanie po landrynkach.Założycielem pierwszej warszawskiej fabryki cukrów i czekolady był Franciszek Ksawery Fuchs. Jej początki zaczynają się od sklepu kolonialnego powstałego w 1829 r. pod nazwą "Dom Handlowo-Przemysłowy Franciszek Fuchs i S-ka". Z biegiem lat sklep przekształcił się w hurtownię, palarnię kawy i zakład konfekcjonowania kawy, herbaty, oliwy itp. towarów. Własną fabrykę pod nazwą "Fabryka Czekolady - Franciszek Fuchs i Synowie" wybudowano dopiero w 1912 r. przy ulicy Topiel. W czasie okupacji niemieckiej fabryka funkcjonowała pod zarządem niemieckim i produkowała przede wszystkim karmelki i pieczywo cukiernicze. Istniała do 1947 r., kiedy została upaństwowiona, zaś w 1952 r. przyjęła nazwę "Syrena". W tym okresie zaczęła specjalizować się w wyrobach karmelarskich i wschodnich. Zarządzeniem z 1960 r. "Syrena" została połączona z Zakładami Przemysłu Cukierniczego im. "22 lipca", d. E. Wedel.
Data dodania: 28 lutego 2016
Datowanie przedmiotu: 1912 - 1947
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1112 razy od 28 lutego 2016
Reklama
Dodaj komentarz
1 marca 2016
Moje Ulubione. Mój dziadek po dziś dzień wspomina smak ich przedwojennej czekolady ;)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.