Gwizdek Bosmańsk z ORP ,, Orzeł''

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
346 / 348
<
>
Wydaje dzwięk ,, gwizd'' ale niestety jest mocno

podniszczony
Data dodania: 7 marca 2016
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 830 razy od 7 marca 2016
Reklama
Dodaj komentarz
26 sierpnia
Gwizdek ten potocznie zwany bosmańskim, natomiast faktycznie będącym elementem wyposażenia rotowniczego o numerze BN-82/3765-07
pochodzi z zasobów Marynarki Wojennej RP lecz nazwa wybita na nim jak np Orzeł, Lech czy np Burza nie ma nic wspólnego z nazwami polskich okrętów - mówiąc inaczej - nazwa wybita na gwizdku nie oznacza, iż gwizdek pochodzi z okrętu o nazwie z gwizdka. Gwizdki te były w użyciu przez załogi okrętowe szczególnie za czasów zasadniczej służby wojskowej lecz nazwa na gwizdkach wybita nigdy nie oznaczała, iż dany gwizdek był z danego okrętu. Tu więcej informacji:
http://bc.pollub.pl/dlibra/docmetadata?id=4669&from=publication#description
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.