Pax et Justitia

Duże zdjęcie Pax et Justitia
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
129 / 268
<
>
St. Vincent.1965.Zn nr Mi 219.Na znaczku herb Saint Vincent.Herb Saint Vincent i Grenadyn nadany został w 1877 roku, gdy Saint Vincent i Grenadyny były kolonią brytyjską. Centralna część herbu przedstawia w polu srebrnym na zielonej murawie dwie kobiety w błękitnych rzymskich sukniach. Są to rzymskie boginie Pokój (Pax) i Sprawiedliwość (Iustitia). Jedna z nich stoi i trzyma liść palmy, natomiast druga klęczy przed ołtarzem. Na złotym ołtarzu wyryty jest uścisk dłoni. Nad tarczą zawój srebrno-zielony a w klejnocie bawełna – jeden z głównych towarów eksportowych na wyspie. Na dole znajduje się wstęga z napisem Pax et Justitia (z łac. "Pokój i sprawiedliwość").

Herb modyfikowany był w latach 1907, 1912 i 1975.
Data dodania: 19 marca 2016
Datowanie przedmiotu: 1965
Miejsce pochodzenia: Saint Vincent i Grenadyny
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 193 razy od 19 marca 2016
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.