Pistolet maszynowy Beretta... w MMM - Muzeum Militariów Misiaczka w MyViMu.com

Pistolet maszynowy Beretta M1938A

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
24 / 48
<
>
Broń skonstruowana w połowie lat trzydziestych przez Tulio Marengoniego z firmy Beretta. Przyjęta do uzbrojenia wojsk włoskich w 1938 roku (jako "karabinek automatyczny"), w 1939 zmodyfikowana pod oznaczeniam M1938A. Kolejne wersje produkowano do roku 1950, a broń pozostała w uzbrojeniu do początku XXI wieku.

Kaliber 9 mm (na nabój pistoletowy Parabellum), magazynki pudełkowe na 10, 20, 30 lub 40 naboi. Broń posiadała dwa spusty - do ognia pojedynczego i seryjnego. W wersji M1938A lufa osłonięta była perforowana osłoną i posiadała wieloszczelinowy osłabiacz podrzutu. Beretta M1938A była używana również przez Wehrmacht, a zdobyczne egzemplarze były wysoko cenione przez partyzantów i wojska alianckie. Wadą Beretty była spora masa, ale dzięki temu broń była stabilna i celna podczas strzelania. Powszechnia chwalono jej niezawodność i solidność wykonania.

W kolekcji: pistolet maszynowy M1938A wyprodukowany w 1942, numer seryjny R2533.
Data dodania: 25 marca 2016
Datowanie przedmiotu: 1942
Miejsce pochodzenia: Włochy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1362 razy od 25 marca 2016
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.