Pistolet MAG-98 w MMM - Muzeum Militariów Misiaczka w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
14 / 48
<
>
Polski pistolet samopowtarzalny kalibru 9 mm skonstruowany w roku 1996, przez zespół pod kierownictwem inż. Mariana Gryszkiewicza i produkowany w latach 1998 – 2000 przez ówczesne Zakłady Mechaniczne „Łucznik” w Radomiu. Skrót MAG pochodzi od pierwszych liter imienia i nazwiska konstruktora, natomiast liczba 98 określa rok przewidywanego rozpoczęcia produkcji.

Broń opracowano jako lżejszą wersję pistoletu MAG-95, odrzuconego przez Wojsko Polskie w konkursie na przepisowy pistolet (z powodu zbyt dużej masy). MAG-98 posiada szkielet ze stopów aluminium, ale nadal przekraczał (o całe 75 gramów) dopuszczalną według wojska masę... W rezultacie do uzbrojenia przyjeto pistolet WIST-94 (o szkielecie z tworzyw sztucznych).

Kaliber 9 mm (nabój Parabellum), pojemność magazynka 15 naboi.

W kolekcji: pistolet wyprodukowany przez Zakłady Mechaniczne "Łucznik" - Radom w roku 2000, o numerze seryjnym B01008. Broń przez kilkanaście lat znajdowała się na wyposażeniu Służby Więziennej.
Data dodania: 26 marca 2016
Datowanie przedmiotu: 2000
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1817 razy od 26 marca 2016
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.