Odznaka numerowana ORP ,,ORZEŁ'' ; Nr:82

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
144 / 148
<
>
Wykonanie Fotopam - Krakow

Numerowana nr: 82
Data dodania: 15 kwietnia 2016
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1291 razy od 15 kwietnia 2016
Reklama
Dodaj komentarz
2 października
Trochę brak logiki w Pańskiej wypowiedzi.Odniosłem się do informacji  o czasie trwania zasadniczej służby w M.W. w P.R.L.,a nie do opisu odznaki.Proszę nauczyć się czytać ze zrozumieniem.Na zagranicznych forach za takie zdania jak Pańskie zostałby Pan usunięty przez administratora,a tak mamy polskie piekiełko,gdzie wszystko wolno.Więcej życzliwości do ludzi życzę.
2 października
Szanowny Kolego Naprawiacz. Co komentarz Szanownego Kolegi ma wnieść do mojej subiektywnej oceny rzeczowej odznaki ....... czy po prostu chodzi o łączną ilość komentarzy i wiążącego się z tym 1-szego miejsca Szanwnego Kolegi ???

Szanujmy się ...
2 października
"W okresie PRL służba zasadnicza w Marynarce Wojennej trwała 3 lata" pod warunkiem,że marynarz nie kończył w cywilu szkoły morskiej.Jeżeli był absolwentem takowej to służbę skracano do dwóch lat.Takie były realia.
2 października
Jest to odznaka rezerwisty z czasów służby zasadniczej, który służył na okręcie podwodnym ORP "Orzeł" (292) projektu 613 (kod NATO - Whiskey)
W okresie PRL służba zasadnicza w Marynarce Wojennej trwała 3 lata, podczas gdy służba w Siłach Lądowych czy też Lotnictwie trwała tylko (lub aż) 2 lata.

Odznaki te były przez ręcznie robione przez marynarzy tylko i wyłacznie na okoliczność odejścia do cywila. Odznaki te nigdy nie były noszone na mundurach marynarzy służby zasadniczej.
1 lutego 2017
Kolego GNIEWOSZ bardzo dziękuję za cenną informacje, to dzięki Wam uczestnikom tamtych dni i żołnierskiego życia
mam satysfakcję że coś ,,ocaliłem od zapomnienia'' i przywołałem wspomnienia .
31 stycznia 2017
Pływałem na Kutrach Torpedowych 16 DK ZOP w latach 93-94 i wycinaliśmy z łusek sylwetki naszych okrętów, będąc w Gdyni dawaliśmy je w Stoczni MW do wygrawerowania i pochromowania.Nosili je REZERWIŚCI na miesiąc przed zakończeniem służby , aż do wyjścia. Za grawerkę i chrom płaciło się. Taki proceder był i na innych okrętach MW.
13 września 2016 , edytowany: 14 września 2016
Dzięki za informację, teraz już wiem że to cenna pamiątka z ORP ,, Orzeł' a nie jakaś ,, wydumka''.
Poproszę o podpowiedzenie gdzie ewentualnie można sprawdzić tę informację, lub może kolega był w tamtych latach jednym z marynarzy ORP ,, Orzeł''
13 września 2016
Wyrób wykonany przez marynarzy z tego okrętu, chromowane w stoczni MW.
23 kwietnia 2016
Skoro brak informacji to prawdopodobnie jakaś ,, wydumka''
16 kwietnia 2016
Proszę o pomoc w identyfikacji tej odznaki
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.