"Dwaj Bracia" 1581 Jan Fryderyk / Ernest Ludwik

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 29
<
>
P o~ 1581

Szerf tzw. "Dwaj Bracia" Książąt Pomorskich Jana Fryderyka i Ernesta Ludwika, jest pierwszą pomorską monetą miedziana produkowaną nową metodą za pomocą prasy walcowej w roku 1581 w Szczecinie.Awers, litery P o~  oraz data 1581 natomiast na rewersie wykonany z dużą ilością szczegółów gryf, punca z pewnością powstała w warsztacie Philippa Cradella i może o tym świadczyć uniesiona lewa łapa gryfa. Jest to jedyny typ gryfa z błędem heraldycznym gdyż Gryf, herb Pomorza w każdym przypadku powinien mieć uniesioną łapę na drugim planie czyli swoją prawą a nie na pierwszym, lewą jak ten z monety.
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 449 razy od 3 maja 2016
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.