Order VM tzn. ,,Moskiewski'' -... w Ordery, Medale ,Odznaki i Zdjęcia 1900 - 2020 w MyViMu.com

Order VM tzn. ,,Moskiewski'' - nadanie pośmiertne

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
20 / 285
<
>
VM wraz z zaświadczeniem o Pośmiertnym nadaniu.
Nadania pośmiertne w Armii Polskiej walczącej na wschodzie występują niezmiernie rzadko.
Pod tym linkiem nadanie Krzyża Walecznych dla tego samego żołnierza

http://myvimu.com/exhibit/54719553-krzyz-walecznych-nadanie-posmiertne
Data dodania: 5 maja 2016
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 2129 razy od 5 maja 2016
Reklama
Dodaj komentarz
5 sierpnia 2016
Dziękuję za słuszną uwagę, już poprawiłem na właściwą datę- czyli 1792
5 sierpnia 2016
Proszę poprawcie cyferki w tytule tej książki Krzysztofa Filipowa:
"Order Virtuti Militari 1972-1945",
chyba, że korzystamy z wehikułu czasu, lub liczymy przed n.e.
1792 a 1972 robią różnicę...
5 sierpnia 2016
Witam!

Po zapoznaniu się z książką p.Krzysztofa Filipowa ,, Order Virtuti Militari 1972-1945", którą miałem przyjemność otrzymać, muszę stwierdzić że nie ma tam informacji na temat falsyfikatów itp., jedynie o historii i nadawaniu VM. W postawionym przeze mnie pytaniu, chodziło mi o jakąś publikację, w której zawartości mógłbym otrzymać jakieś wskazówki na temat najczęstszych kopii lub zdjęcia bardzo dobrej jakości oryginalnych VM z XXw. Dzięki artykułowi wspomnianemu przez @edwardgolis, częściowo mogłem zobaczyć wersje z Francji oraz te, robione na zamówienie przez jubilerów. Zależałoby mi na jakieś publikacji (nawet www), na której miałbym dostęp do bardzo szczegółowych zdjęć i opisów, ponieważ "podróbek" na rynku jest bardzo dużo i niektóre naprawdę bardzo dobrej jakości.

Pozdrawiam
10 lipca 2016
Przyznaję, że zapomniałem o tym artykule. Jest to bardzo dobry przykład tekstu przygotowanego i napisanego dla zbieraczy i kolekcjonerów, nie przez zawodowego historyka jakim jest "wałkowany" ostatnio Krzysztof Filipow, ale praktykującego i czynnego antykwariusza Arkadiusza Pawłowskiego. Dziękuję za przypomnienie.
10 lipca 2016
w kwartalniku " Mundur i broń "nr 2 z 2000 r. jest ciekawy artykuł o francuskich wykonaniach Orderu Wojennego Virtuti Militari Arkadiusza Pawłowskiego.
10 lipca 2016
Wielce Szanowny Kolego. Na żadnej z 206 stron sympatycznej publikacji p.Krzysztofa Filipowa ,, Order Virtuti Militari 1972-1945 '' nie znajdują się informacje o sposobie wyeliminowania sytuacji zakupu falsyfikatu. Proszę odnosić się do całego postu Loffsona - jest przecież dostępny dla wszystkich. Wszak Loffson zapytał o materiały, porządne materiały opisujące powyższe odznaczenie i następnie podkreślił, uściślił, doprecyzował w kolejnym zdaniu "CHODZI MI O WYELIMINOWANIE SYTUACJI ZAKUPU FALSYFIKATU ." Stąd też moja reakcja i sprostowanie - pytający takich informacji w publikacji p.Krzysztofa Filipowa nie znajdzie. Praca p. Krzysztofa Filipowa jest poświęcona w całości historii Orderu VM i zawiera w skróconej, popularyzatorskiej formie informacje o ustanowieniu orderu, o kapitułach, statutach, o odznaczonych, o ilości nadań, etc. Kwestię wykonawców, typów, odmian orderów w poszczególnych klasach autor oczywiście przedstawił, ale podobnie jak inne aspekty historii orderu - ogólnie i skrótowo. Podkreślę raz jeszcze - informacji o falsyfikatach orderu powstałych na przestrzeni lat 1792-1945 lub późniejszych i o sposobie ich identyfikacji autor pracy nie podaje. Łączę wyrazy szacunku i pozdrawiam.
9 lipca 2016 , edytowany: 5 sierpnia 2016
Każda strona tych pozycji przeczytana ze zrozumieniem, wpłynie na posiadaną wiedzę i w ostatecznym rachunku może pomóc w podejmowaniu właściwych decyzji przy zakupie VM.
I niech Kolega DONHOF czyta ze zrozumieniem - :)
wszak Loffson napisał ,,Witam! Miałbym pytanie, czy są jakieś materiały, porządne materiały opisujące powyższe odznaczenie?'' koniec cytatu , na to pytanie została udzielona odpowiedź zgodna z moją wiedzą.,,Jest kilka pozycji opisujących VM, miedzy innymi ,, Order Virtuti Militari 1792-1945 '' Krzysztofa Filipowa, czy ,,Virtuti Militari'' Wojciecha Steli, ''
Natomiast w swojej odpowiedzi nigdzie nie napisałem że w podanych tytułach jest informacja jak wyeliminować
sytuacje zakupu falsyfikatu, tu moja odpowiedz brzmiała ,, szukać opisów w necie i.............zdobywać doświadczenie .
9 lipca 2016
Poleca Wielce Szanowny Kolega książkę Krzysztofa Filipowa "Order Virtuti Militari. 1792-1945" wydaną w 1990r. Ciekawy jestem na której z 206 stron polecanego wydawnictwa Wielce Szanowny Loffson może szukać informacji o wyeliminowaniu sytuacji zakupu falsyfikatu KVM ?????
7 lipca 2016
Jest kilka pozycji opisujących VM, miedzy innymi ,, Order Virtuti Militari 1972-1945 '' Krzysztofa Filipowa, czy
,,Virtuti Militari'' Wojciecha Steli , trzeba szukać opisów w necie i.......... zdobywać doświadczenie :)
7 lipca 2016
Witam! Miałbym pytanie, czy są jakieś materiały, porządne materiały opisujące powyższe odznaczenie? Chodzi mi o wyeliminowanie sytuacji zakupu falsyfikatu. Z góry dziękuję
5 maja 2016
Tak mam wszystko, są jeszcze listy do matki, ostatni napisany cztery dni przed .
Bardzo ciekawy zbiór i taki prywatny, pokazujący losy ludzi z tamtego okresu.
5 maja 2016
Dziękuję. To fajny komplet tym bardziej, że jest jeszcze do tego Krzyż walecznych. Komplet dodatkowych dokumentów tez zgarnąłeś?
5 maja 2016
Tak bój był zacięty i determinacja duża :)
Gdybym kiedykolwiek miał się go pozbyć , jesteś pierwszy który otrzyma wiadomość o ewentualnej sprzedaży
5 maja 2016
Walczyliśmy ramię w ramie o niego ;)
5 maja 2016
Pozazdrościć.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.