Medal za Zdobycie Królewca

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 7
<
>
Medal "Za zdobycie Królewca" (Königsbergu) (ros. Медаль «За взятие Кёнигсберга»)Medal "Za zdobycie Królewca" został ustanowiony dekretem Prezydium Rady Najwyższej ZSRR z 9 czerwca 1945 dla nagrodzenia wszystkich bezpośrednich uczestników walk o Königsberg (Królewiec) podczas II wojny światowej. 31 sierpnia 1945 zatwierdzono regulamin medalu, który został uzupełniony dekretem z dnia 5 lutego 1951.Odznaką Medalu za zdobycie Królewca jest wykonany z mosiądzu krążek o średnicy 32 mm. Na awersie medalu w centrum znajduje się napis w trzech wierszach: ЗА / ВЗЯТИЕ / КЕНИГСБЕРГА (pol. ZA ZDOBYCIE KÖNIGSBERGU). Nad nim jest mała pięcioramienna gwiazda z promieniami, pod napisem wiązanka z liści wawrzynu. Na rewersie umieszczona jest data zdobycia Królewca – 10 / АПРЕЛЯ / 1945 (10 kwietnia 1945), a powyżej pięcioramienna gwiazda. Projektantem odznaki był malarz A. Kuzniecow.Medal był zawieszony na metalowej pięciokątnej blaszce obciągniętej wstążką koloru zielonego szerokości 24 mm z trzema wąskimi czarnymi paskami pośrodku.Nie sądzę, aby podkładka pod wstążeczkę była dokładnie od tego medalu, przypuszczam że została ona dodana w późniejszym czasie.ocena samego medalu 4,5/5
Data dodania: 30 czerwca 2016
Datowanie przedmiotu: 1946 - 1949
Miejsce pochodzenia: ZSRR
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 591 razy od 30 czerwca 2016
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.