OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 7
<
>
Medal "Za zdobycie Berlina" (ros. Медаль «За взятие Берлина»)Został ustanowiony dekretem Prezydium Rady Najwyższej ZSRR z 9 czerwca 1945 dla wynagrodzenia wszystkich uczestników szturmu Berlina podczas II wojny światowej.Odznaką medalu jest wykonany z mosiądzu krążek o średnicy 32 mm.Na awersie medalu w centrum znajduje się napis w trzech wierszach: ЗА / ВЗЯТИЕ / БЕРЛИНА (pol. "ZA ZDOBYCIE BERLINA"). Nad nim znajduje się mała pięcioramienna gwiazda, a poniżej wieniec z liści dębowych.Na rewersie jest umieszczona data zdobycia Berlina w trzech wierszach: 2 / МАЯ / 1945 (2 maja 1945), a poniżej mała pięcioramienna gwiazda.Medal zawieszony jest na metalowej pięciokątnej baretce obciągniętej wstążką koloru czerwonego z wąskimi pomarańczowo-czarnymi paskami pośrodku (dwoma pomarańczowymi i trzema czarnymi).Uważam, że medal z wyjątkiem wstążki jest całkowicie oryginalny. Datuję powyższy medal na 1946 rok, tzn pierwszą partię medali jakie zostały dostarczone dla żołnierzy, ze względu na mosiężną podkładkę i stary typ zawieszki zastąpiony później aluminiowym.ocena 4,5/5
Data dodania: 30 czerwca 2016
Datowanie przedmiotu: 1946 - 1947
Miejsce pochodzenia: ZSRR
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 667 razy od 30 czerwca 2016
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.