Medal za Wyzwolenie Warszawy

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 7
<
>
Medal "za Wyzwolenie Warszawy" (ros. Медаль «За освобождение Варшавы»)Medal "za Wyzwolenie Warszawy" został ustanowiony dekretem Prezydium Rady Najwyższej ZSRR z 9 czerwca 1945 dla nagrodzenia wszystkich bezpośrednich uczestników walk o wyzwolenie Warszawy podczas II wojny światowej. Jednocześnie zatwierdzono regulamin i opis odznaki. 31 sierpnia 1945 zatwierdzono zasady nadawania medalu.Odznaką Medalu za Wyzwolenia Warszawy jest wykonany z mosiądzu krążek o średnicy 32 mm. Na awersie w dolnej części znajduje się mała pięcioramienna gwiazda, od której rozchodzą się w górę promienie. W górnej części medalu na obrzeżu znajduje się napis po rosyjsku: ЗА ОСВОБОЖДЕНИЕ (pol. "ZA WYZWOLENIE"), a nad gwiazdą, na szarfie przesłaniającej promienie, napis: ВАРШАВЫ (pol. "WARSZAWY"). Na rewersie jest data: 17 / ЯНВАРЯ / 1945 (pol. 17 stycznia 1945), a powyżej pięcioramienna gwiazda.Ocena 4,5/5
Data dodania: 30 czerwca 2016
Datowanie przedmiotu: 1946 - 1951
Miejsce pochodzenia: ZSRR
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 648 razy od 30 czerwca 2016
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.