Medal Weterana Sił Zbrojnych ZSRR

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
6 / 7
<
>
Medal «Weterana Sił Zbrojnych ZSRR» (ros. Медаль «Ветеран Вооруженных Сил СССР»)Medal został ustanowiony dekretem Rady Najwyższej ZSRR z 20 maja 1976 roku, jego statut został poprawiony dekretem z dnia 18 lipca 1980 roku.Odznakę medalu stanowi wykonany z posrebrzanego tombaku krążek o średnicy 32 mm. Na awersie medalu u góry znajduje się pięcioramienna gwiazda pokryta czerwoną emalią nałożona na sierp i młot. Pod nią znajduje się napis CCCP (pol. ZSRR) i wieniec laurowy. W dolnej części znajduje się szarfa z napisem ВЕТЕРАН ВООРУЖЕННЫХ СИЛ (pol. Weteran Sił Zbrojnych). Rewers jest gładki.Aby otrzymać powyższy medal należało odbyć służbę wojskową nie krótszą niż 25 lat. Musiała być ona również nienaganna!Ocena 5/5
Data dodania: 30 czerwca 2016
Datowanie przedmiotu: 1980 - 1989
Miejsce pochodzenia: ZSRR
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 419 razy od 30 czerwca 2016
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.