Tyszkiewicz Wincenty - hrabia, powstaniec

Duże zdjęcie Tyszkiewicz Wincenty - hrabia, powstaniec
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
282 / 320
<
>
Tyszkiewicz Wincenty, hrabia (1792 - ok. 1870), polski działacz polityczny. Uczestnik kampanii napoleońskich i spisku przygotowującego powstanie listopadowe, następnie dowódca oddziału powstańczego na Kijowszczyźnie i Podolu. Po przegranej powstania na Ukrainie przedostał się do Warszawy, gdzie został posłem na sejm Królestwa Polskiego.W latach 1831-1833 przebywał w Galicji, gdzie współtworzył Związek Bezimienny J. Zaliwskiego. Od 1833 na emigracji w Belgii i we Francji, początkowo związany z ugrupowaniem J. Lelewela, później z Hôtelem Lambert. 1848 powrócił do Polski, osiadł w Poznańskiem i wycofał się z działalności politycznej.

(WIKI)
Data dodania: 19 lipca 2016
Datowanie przedmiotu: 1904
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 494 razy od 19 lipca 2016
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.