Świnoujście w Muzeum zdzkul w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
29 / 108
<
>
Pocztówka przedstawia:Świnoujście

Falochron u ujścia rzeki Świny. MF. „Wawel”. Latarnia morska. Nabrzeże portowe. Statki wycieczkowe przy Wybrzeżu Władysława IVfot. J. Hattowski, M. Raczkowski

Wydawca: Krajowa Agencja WydawniczaPocztówka z obiegu:

Miejscowość nadawcy: Świnoujście

Miejscowość adresata: GozdnicaWikipedia:

Świnoujście (niem. Swinemünde) – miasto na prawach powiatu, uzdrowisko w północno-zachodnim krańcu Polski, najdalej wysunięte na północny zachód miasto w kraju, w województwie zachodniopomorskim z portem morskim i kąpieliskiem, położone przy ujściu środkowego ramienia Odry - Świny do Bałtyku i Morzem Bałtyckim, jedyne w Polsce miasto położone na 3 dużych wyspach: Uznam, Wolin, Karsibór oraz na kilkudziesięciu (łącznie 44) wyspach i wysepkach.
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 270 razy od 20 lipca 2016
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
21 lipca 2016
Promy z ostatniego zdjęcia zacumowane przy nabrzeżu przy ul. Wybrzeże Władysława IV to : po lewej JUSTYNA - SZCZECIN a z prawej strony prom pasażerski typ PP-120. Jeden z czterech słynnych świnoujskich "Fafików". Na 99% jest to sam "Fafik" (drugi z serii) od którego to wszystkie zostały nazwane potocznie "Fafiki", lub też jego starszy brat "Filutek". Ich siostrami były "Maryna" i "Regina", pływałem nimi setki razy.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.