Krzyż Walecznych - Knedler - niski nr: 3994 - RR

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
63 / 350
<
>
Wykonanie Jan Knedler, krzyż bity na początku eksploatacji matrycy 1920-1921r. takich już niewiele jest na rynku, jest tak rzadki jak Albina Różyckiego od numeru 1 do 3000. Wielką ciekawostką jest oryginalna wstążka. Unikalna, zszywana pierwotna wstążka produkcji „Domu Mód” B. Hersego o długości 41 mm.
Takich oryginalnych kompletów zostało już ekstremalnie mało.
Sam Krzyż Walecznych według opisu G. Krogulca nr;4 - pokazany na str.182 Pierwsze egzemplarze odznaczenia różniły się od późniejszych tym, że litera „M” w słowie „WALECZNYM” nie stykała się z obramowaniem na rewersie krzyża.Taka pododmiana nie została uwzględniona w książce G. Krogulca „Krzyż Walecznych”.
Data dodania: 29 lipca 2016
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1409 razy od 29 lipca 2016
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.