OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
11 / 26
<
>
Belgijska maska przeciwgazowa firmy Sacic wyprodukowana w 1939r. Była produkowana również we Włoszech przez tą samą firmę pod nazwą T.U.O./MN. Po zakończeniu I Wojny Światowej każdy belgijski obywatel miał obowiązek samodzielnie zaopatrzyć się w środki ochrony przeciwchemicznej i stąd duża różnorodność tego rynku w tym okresie. Ta konkretnie maska miała być najtańszą alternywą na rynku (nie jest wykonana z gumy, a z gumowanego materiału) dla osób które nie miały najmniejszego zamiaru wydawać żadnego zbędnego pieniądza na tak specyficzny cel.
Data dodania: 10 września 2016
Datowanie przedmiotu: 1939
Miejsce pochodzenia: Belgia
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 474 razy od 10 września 2016
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.