Guzik szlachecki z koroną pięciopałkową

Duże zdjęcie Guzik szlachecki z koroną pięciopałkową
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 7
<
>
Awers przedstawia pięciopałkową koronę otwartą.Rewers sygnowany: ASSMANN & S. * I СОРТЪ *.Ciekawostka

Sygnatura wskazuje że guzik został wyprodukowany w Niemczech, ale z przeznaczeniem dla rosyjskiego odbiorcy.Przeznaczenie i datowanie

Guziki liberyjne spotykano tylko przy niektórych typach liberii. Można przypuszczać, że szykowne guziki liberyjne zdobiły przede wszystkim barwne liberie paradne, i to jedynie reprezentacyjnej służby dworskiej, które czasami noszone były tylko na wyjątkowe okazje. W Europie barwne liberie paradne, zdobione szykownymi i cennymi guzikami, zaczęły być modne w II połowie XVIII wieku, a w XIX wieku były już stosunkowo popularne. Postęp techniczny spowodował obniżkę cen guzików, co wpłynęło na większą ich dostępności, a co za tym idzie i popularność. Liberie były w powszechnym użytku do wybuchu I wojny światowej, a gdzieniegdzie aż do wybuchu II wojny.Wytwórca

Firma F. W. Assmann & Söhne została założona w 1826 roku przez Friedricha Wilhelma Assmanna w miejscowości Lüdenscheid. Ciekawostką jest fakt, że firma produkowała guziki również na rynek rosyjski o czym świadczą napisy reklamowe typu: 1 СОРТЪ.Źródło: Buttonarium.eu.
Data dodania: 5 października 2016
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 575 razy od 5 października 2016
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.