XV Lat Państwowej Straży... w Tylko i wyłącznie straż pożarna. w MyViMu.com

XV Lat Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
74 / 309
<
>
Kilka dni po wyzwoleniu Gdańska do miasta przybyła grupa 50-ciu pożarników z Piotrkowa Trybunalskiego. Była to grupa skierowana przez Główny Inspektorat Pożarnictwa z zadaniem odbudowy straży pożarnych. W starostwach powołano referaty do spraw ochrony przed pożarami i innymi klęskami w województwach – oddziały, a główny inspektorat został przekształcony w Wydział Pożarnictwa w Ministerstwie Administracji Publicznej. W listopadzie 1945r. reaktywowano Związek Straży Pożarnych . W ten sposób nastąpiła odbudowa organizacji pożarnictwa na przedwojennych zasadach. W roku 1950 ukazuje się ustawa o ochronie przeciwpożarowej i jej organizacji wprowadzająca nową strukturę organizacyjną straży pożarnych. W grudniu 1980r. powołane zostają przez Wojewodę Gdańskiego terenowe zawodowe straże pożarne podległe komendzie wojewódzkiej. Komenda Wojewódzka Straży Pożarnych kierowała działalnością operacyjno-techniczną ochrony przeciwpożarowej na terenie województwa oraz koordynowała działania innych jednostek w tym zakresie.
Data dodania: 6 października 2016
Datowanie przedmiotu: 2007
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 216 razy od 6 października 2016
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.