Rogatywka chorążego piechoty w... w Muzeum Rogatywki w MyViMu.com

Rogatywka chorążego piechoty wz. 35 (Lwów)

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
22 / 37
<
>
Rogatywka garnizonowa wz 1935 , wykonana z sukna czapkowego barwy ochronnej, koloru khaki. Denko kwadratowe zszyte z czterech pięciobocznych brytów, złączonych ze sobą i z otokiem w ten sposób by szew otoku wypadł na linii złączenia tylnych brytów. Denko usztywnione stalką. Przedni i lewy róg rogatywki, wzmocnione spręzynującymi stalkami podniesionymi do góry. Przedni prosty, lewy wychylony na zewnątrz otoku o 30 stopni od pionu. Prawy i tylni róg rogatwki są nachylone do otoku. W miejscu przyszycia brytów do otoku naszyta tasiemka bawełniana, barwy karmazynowej (kolor wyblakły na tasiemce). Taka sama tasiemka naszyta na krzyż na denku rogatywki . Otok sukienny w barwie piechoty. Na otoku 1 gwiazdka metalowa, oznaka stopnia chorążego. Otok wzmocniony tekturą w środku. Daszek z fibry lakierowanej na czarno okuty białą blachą, znakowany BM (Bialy Metal). Podpinka ze skóry koloru czarnego przymocowana do otoku za pomoca dwóch małych guzików czapkowych (na wasy -druty) z wytłoczonym orłem wz 28. Guziki 15 mm. Podpinka ze sprzączką metalową (oksydowaną na stare srebro) i dwoma skórzanymi przesówkami. Z przodu przymocowany orzełek wz 19, oksydowany na stare srebro. Orzełek z baczkiem ochronnym "ZOCH ". W środku potnik skórzany. Na podszewce metka producenta : "Przybory wojskowe J.Majorowa - Lwów ul. Sykstuska 12".
Data dodania: 30 października 2016
Datowanie przedmiotu: 1936 - 1939
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1181 razy od 30 października 2016
Reklama
Dodaj komentarz
8 lipca
Rutyna mnie zgubiła.
Kustosz
8 lipca
Bez emocji, na spokojnie i po latach lepiej widać.Mam to samo.
8 lipca
 Dwa lata mi coś nie pasowało z ta czapką. Teraz dopiero się przyjrzałem dokładnie i to nie jest podporucznik jak wczesniej myslałem tylko chorąży. Tasiemka bawełniana wypłowiała i straciła karmazynowy kolor. Przez ten fakt myslałem ze to taki rodzaj galonu,  coś mnie jednak męczyło. Dopiero w miejscu gdzie mniej słońca dochodzi widac wiecej koloru. Dobrze ze sam doszedłem do tego. 
Kustosz
8 lipca
Widzę,że ciężko pracujesz skoro poprawiasz idealne opisy?
1 listopada 2016
No Bomba :] pierwszy dzień po mojej długiej nieobecności i taki widoczek. Gratuluję
1 listopada 2016
Miodzio :)
31 października 2016
Piękna sztuka!
31 października 2016
Co tu dużo mówić, jest piękna!
Gratuluję jeszcze raz ;)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.