Kindżał Bebut w Muzeum broni białej jelopano w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
63 / 66
<
>
Regulaminowy kindżał obsługi karabinów maszynowych i artylerii wz. 1907 tzw. "Bebut". Wczesna i rzadziej spotykana wersja z 1910 r. bez dolnego okucia rękojeści. Głownia zakrzywiona, ostrzona dwustronnie z dwiema bruzdami na każdej ze stron. Na głowni bicia fabryki broni "Złotoust". Rękojeść drewniana z dwoma nitami. Zachowała się oryginalna skórzana podkładka. Pochwa drewniana oklejona skórą z mosiężnymi okuciami. Skuteczność tego modelu broni do dziś budzi kontrowersje. Z założenia miał to być tasak faszynowy oraz broń osobista do walki w zwarciu.
Data dodania: 12 listopada 2016
Datowanie przedmiotu: 1910
Miejsce pochodzenia: Rosja
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 921 razy od 12 listopada 2016
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.