OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
57 / 162
<
>
Zielona Góra

Miasto położone malowniczo wśród zielonych wzgórz Wału Zielonogórskiego. Powstałe w XIV z osady leżącej na szlaku handlowym łączącym Szczecin z Wrocławiem i Poznań z Łużycami. Słynne z sukiennictwa i uprawy roślin, pielęgnowanej do dziś dzięki łagodnemu klimatowi. Miejsce znanych imprez – Festiwal Piosenki Radzieckiej i Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Pieśń i tańca.
Rynek staromiejski – Plac Bohaterów Stalingradu.
Występy zespołów w dniach winobrania.
Panorama nowych osiedli mieszkaniowych. Plac Wielkopolski

Wikipedia:

Zielona Góra (łac. Thalloris, Prasia Elysiorum, niem. Grünberg in Schlesien, czes. Zelená Hora) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, największe miasto woj. lubuskiego, siedziba organów samorządu województwa, marszałka i zarządu województwa lubuskiego i Sejmiku Województwa Lubuskiego oraz jednostek im podporządkowanych oraz starosty powiatu zielonogórskiego, stolica diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Razem z Sulechowem i Nową Solą tworzy tzw. Lubuskie Trójmiasto.

Festiwal Piosenki Radzieckiej – festiwal muzyczny, organizowany w latach 1965–1989 w Zielonej Górze przez Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Poprzedzały go ogólnopolskie eliminacje piosenkarzy amatorów. Głównymi nagrodami były Złote, Srebrne i Brązowe Samowary. Odpowiednikiem festiwalu zielonogórskiego w ZSRR był Festiwal Piosenki Polskiej w Witebsku. Podobnie jak festiwal w Witebsku od 1992 zmienił on nazwę na festiwal „Słowiański Bazar” i został zorientowany głównie na wykonawców wykonujących utwory we wszystkich językach słowiańskich.

Laureatami festiwalu są m.in. Urszula, Małgorzata Ostrowska, Felicjan Andrzejczak, Michał Bajor, Jacek Borkowski, Mieczysław Szcześniak, Izabela Trojanowska, Czerwone Gitary.
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 218 razy od 19 listopada 2016
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.