Order Krzyża Grunwaldu - I klasy - Mennica ?

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
247 / 350
<
>
Order KG w wykonaniu Mennicy Państwowej wykonany z tombaku, /grubo złocony/ wytarty z prawej strony czy od noszenia ?? .
- Na zdjęciu nr:8 krzyże wraz z baretkami i miniaturką .
- Pierwsze krzyże wykonywano w złocie - ma formę równoramiennego krzyża; w klasie I wymiary 55 × 55 mm. Order początkowo nazwany został: order „Krzyż Grunwaldu”, a od 1960 ostatecznie przyjęło nazwę: ,,Order Krzyża Grunwaldu''. Ustalono, że order ten będzie posiadał trzy klasy i będzie nadawany za czyny bohaterskie w walce zbrojnej z okupantem niemieckim o Wolność i Niepodległość Polski.Łącznie w latach 1943–1983 nadano ogółem 5738 Krzyży Grunwaldu i Orderów KG, w tym:
I klasy – 71
II klasy – 346
III klasy – 5321
Order nie był nadawany od 1987. Z dniem 23 grudnia 1992 uznano nadawanie OKG za zakończone, podobnie jak większości innych odznaczeń wojennych nadawanych za dotychczasowe zasługi. Order Krzyża Grunwaldu nie został przyjęty do aktualnego polskiego systemu odznaczeń państwowych.
Data dodania: 26 listopada 2016
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1253 razy od 26 listopada 2016
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.