OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
46 / 180
<
>
Międzylesie

Barokowy zespół zamkowo-pałacowy z XIV – XVI w., barokowe sukiennice z 1740 r., dworzec kolejowy z 1908 r.; plac Wolności, kolumna maryjna z 1698 r., neogotycki ratusz z 1881 r., ob. Urząd Miasta i Gminy: barokowy kościół Bożego Ciała z lat 1600 -13: plac Wolności: barokowy kościół na placu Wolności, domy tkaczy („Domki Siedmiu Braci”) z XVIII w.; Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna; d. szkoła ewangelicka z 1865 r.

Wikipedia:
Międzylesie (niem. Mittelwalde, dial. Mèttewaale, czes. Mezilesí, dawniej Středolesí) – miasto leżące na ziemi kłodzkiej, w woj. dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Międzylesie nad Nysą Kłodzką. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do woj. wałbrzyskiego.

Domy Tkaczy – dwa pozostałe z zespołu siedmiu drewniano–murowanych domów w Międzylesiu.

Domy tkaczy znajdują się w Międzylesiu przy ul. Sobieskiego w woj. dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. Należały one do zespół domów tkaczy, nazywanych Siedmioma Braćmi, który powstał pod koniec XVIII wieku. Zespół stanowiły drewniano-murowane parterowe domki o ostrych dachach z podcieniami od strony ulicy, z dwupoziomowymi poddaszami mieszkalno-usługowymi o konstrukcji zrębowej, wzmocnionej przez ustawienie przy ścianach od strony zewnętrznej drewnianych słupów.

Niegdyś w domkach mieściły się pomieszczenia mieszkalne i warsztaty tkaczy produkujących płótna i sukna w oparciu o uprawiany w okolicy len.
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 176 razy od 27 listopada 2016
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.