OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
8 / 31
<
>
Oryginalna niemiecka przydziałowa fajka z okresu drugiej wojny światowej. Sygnowana "BRUYERE GARANTIE". Fajka jest nowa, nieużywana, prosto z pudełka - długość około 10 cm. Bakelitowy ustnik, drewniany cybuch i główka. Fajki te były wręczane między innymi z okazji Weihnachten (Boże Narodzenie), czyli był to prezent od ojczyzny dla żołnierzy.
Data dodania: 10 grudnia 2016
Datowanie przedmiotu: 1941
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 429 razy od 10 grudnia 2016
Reklama
Dodaj komentarz
3 sierpnia 2022
Dwie uwagi. 1. Rzeczona fajka nie posiada cybucha - cybuch jest osobnym elementem, łączącym szyjkę (lub główkę) z ustnikiem. 2. Część drewniana (główka z szyjką) wykonana jest z wrzośca - oznaczenie Bruyere Garantie.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.