Hirschegg w Muzeum zdzkul w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
14 / 51
<
>
Pocztówka przedstawia:Sport-und Studienheim

des Marburger Universitätsbundes Wäldelestraße 16

8985 Hirschegg 1200 m/Kleinwalsertal

Werbeßund Fotoverlag Franz Milz, Füssen/AllgäuWikipedia:Kleinwalsertal (mała dolina Walser) - dolina w północnej części Alp, należąca do Austrii, z możliwością dojazdu tylko z terenu Niemiec od północy, tym samym stanowiąca "praktyczną eksklawę" Austrii. Zanim Austria przyłączyła się do Unii Europejskiej, obszar posiadał status bezcłowy.W dolinie znajdują się trzy wioski: Riezlern, Hirschegg , Mittelberg i na samym końcu drogi wioska Baad położone na wysokości od ok. 1100 do 1250 m.n.p.m.Słynny ośrodek narciarski. W całej dolinie odostępnionych jest ponad 10 tys. miejsc noclegowych.Ukształtowanie terenu powoduje brak możliwości bezpośredniego dojazdu z innych części Austrii. Przez to, do Kleinwalsertal można dojechać tylko przez Oberstdorf, pobliską wioskę w Niemczech.[1]Od 1891 Kleinwalsertal był w unii celnej z Niemcami, na granicy nie dokonywano kontroli i używano Marki Niemieckiej. W związku z tym, że Austria przyłączyła się do Unii Europejskiej w 1995 r. oraz przystąpiła Układu z Schengen (1997), a następnie wprowadziła Euro (2002), obszar ten nie posiada już specjalnego statusu.
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 135 razy od 11 grudnia 2016
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.