CHAUSSON AH48 nr 395 w Kolekcjoner w MyViMu.com

CHAUSSON AH48 nr 395

Duże zdjęcie CHAUSSON AH48 nr 395
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 17
<
>
Fot. Leszek PeczyńskiWymiary Pocztówki

19 x 13 cmChausson AH48 nr 395 – francuski autobus z 1950 roku. Model zbliżony do pojazdów, które dostarczono do Polski, głównie do Warszawy, w latach 1947–1949. Chaussony były pierwszymi po wojnie nowymi autobusami z prawdziwego zdarzenia, dzięki którym możliwe stało się odtworzenie

i późniejszy rozwój regularnej komunikacji autobusowej.Eksploatowano je do końca lat 60., po czym stopniowo popadły w zapomnienie. Widoczny pojazd, a właściwie jego wrak, w 2007 roku został sprowadzony z Belgii przez Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie. W latach 2011–2013 przeprowadzona została kompleksowa renowacja, której efekty możemy obecnie podziwiać.

Więcej :http://centrumpromocjimotoryzacji.pl/
Data dodania: 30 grudnia 2016
Datowanie przedmiotu: 2016
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 319 razy od 30 grudnia 2016
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.