44 KASZUBSKO-DARŁOWSKA BAZA LOTNICTWA MORSKIEGO

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
16 / 28
<
>
Odznaka pamiątkowa jest trójwarstwowa. Podstawę odznaki stanowi tarcza koloru niebieskiego ze srebrną obwolutą. W warstwie drugiej znajduje się, w górnej części tarczy biało-czerwona szachownica, podzielona na cztery równe pola ze skrajami o naprzemiennych barwach, mewa z rozpostartymi skrzydłami w kolorze biało-czarnym oraz cyfra "44" w kolorze srebrnym określająca 44 Bazę Lotnictwa Morskiego. W warstwie trzeciej umieszczona jest kotwica koloru złotego z oplecionym wokół niej sznurem koloru złotego zwiniętym w kształt litery "S", nałożona na szachownicę (symbolizuje przynależność do morskiego rodzaju Sił Zbrojnych), złote litery "S" (Siemirowice) wpisane w lewe skrzydło mewy oraz "D" (Darłowo) wpisane w prawe skrzydło nawiązujące do miejscowości stacjonowania Bazy i ryba koloru złotego w dziobie mewy. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 402/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 3 listopada 2011 r.
wymiary : 62x40 mm
wykonanie : Robert Wilczewski
Data dodania: 23 stycznia 2017
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 972 razy od 23 stycznia 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.