OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
31 / 108
<
>
Odznaka pamiątkowa wykonana na bazie krzyża o ściętych rogach. Swoim kształtem nawiązuje do odznaki 2. pułku saperów kolejowych (2. batalionu mostów kolejowych) z Legionowa, którego tradycje pułk przejął i kultywuje. Odznaka jest trójwarstwowa. Pierwszą warstwę stanowi emaliowany krzyż barwy czerwonej z czarną obwódką i złoconych obrzeżach. Cyfra "2" barwy złocistej, na górnym ramieniu krzyża oraz na bocznych ramionach korpusówki transportu i ruchu wojsk. Druga warstwa to element przęsła składanego mostu kolejowego, na którym wsparty jest ponton PP-64. Elementy te są barwy srebrzystej, oksydowanej i stanowią tło dla herbu Inowrocławia. Trzecią warstwą jest herb miasta Inowrocław. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 41/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 12 lutego 2013 r.
wymiary : 40x40 mm
wykonanie : Jarosław Jakubowski
Data dodania: 23 stycznia 2017
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 384 razy od 23 stycznia 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.