OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
76 / 108
<
>
Odznaka pamiątkowa jest odwzorowaniem odznaki 56. Kujawskiego Pułku Śmigłowców Bojowych, którego tradycje dziedziczy i z honorem kultywuje Baza. Odznaka ma kształt łopaty wirnika nośnego śmigłowca, która z prawej strony przechodzi w skrzydło husarskie. Pomiędzy sekcjami łopaty widnieje data: "18 V 1963" nawiązująca do daty sformowania 56. Pułku Śmigłowców. W centralnej części odznaki znajduje się, obrócona pod kątem 45 stopni, biało-czerwona szachownica lotnicza, na której umieszczony jest wizerunek orła (tzw. gapy lotniczej) trzymającego w szponach dwie rakiety. Odznaka wykonana jest z metalu barwy srebrzystej. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 454/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 17 listopada 2014 r.
wymiary : 52x26 mm
wykonanie : Jarosław Jakubowski
Data dodania: 23 stycznia 2017
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 572 razy od 23 stycznia 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.