3 BATALION RADIOTECHNICZNY

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
6 / 36
<
>
Odznaka pamiątkowa wykonana jest z metalu barwy srebrzystej. Na dole odznaki znajduje się napis "3 brt" - skrót pełnej nazwy batalionu, a w lewym dolnym rogu umieszczona jest szachownica lotnicza. Lewą krawędź odznaki tworzy skrzydło husarskie, od którego odchodzi fragment stylizowanej siatki radiolokacyjnej. Symbole te nawiązują zarówno do Sił Powietrznych jak i wojsk radiotechnicznych, co jest odzwierciedleniem specyfiki działania batalionu. Na siatce radiolokacyjnej, bliżej prawej krawędzi, umieszczony jest element herbu miasta Sandomierza - nawiązujący do miejsca stacjonowania batalionu. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 45/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r.
wymiary : 41x32 mm
wykonanie : Zbigniew Cegielski
Data dodania: 24 lutego 2017
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 484 razy od 24 lutego 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.