OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 48
<
>
Prawdziwa, niezwykle rzadka perełka od dziś w mojej kolekcji. Pewnie wielu z Was nie miało nawet pojęcia, że coś takiego istnieje. Tak, to jest beret polskiej policji. Dokładniej rzecz biorąc, tego typu nakrycie głowy przysługuje funkcjonariuszom SAMODZIELNYCH PODODDZIAŁÓW ANTYTERRORYSTYCZNYCH POLICJI/SEKCJI ANTYTERRORYSTYCZNYCH. Historia granatowych beretów policyjnych (a wpierw milicyjnych) sięga mniej więcej roku 1976, kiedy to sformowano w strukturach MO pierwszą komórkę o charakterze AT - Wydzał Zabezpieczenia Komendy Stołecznej MO, a później Plutony Specjalne ZOMO. Aktualnie berety występują w dwóch wersjach: z oznaczeniem stopnia - do munduru wyjściowego, i bez oznaczenia do munduru ćwiczebnego.
Data dodania: 11 marca 2017
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 719 razy od 11 marca 2017
Reklama
Dodaj komentarz
17 marca 2020
Ciekawa uwaga o stopniach w zależności od rodzaju munduru. 

Poprzednicy tego beretu na mojej stronie:
http://www.milicja.info/img/full/psz/Pluton-specjalny-zomo-berety.JPG

Pozdrawiam!
Tomek
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.