Wręczenie Sztandaru KP PSP w... w Tylko i wyłącznie straż pożarna. w MyViMu.com

Wręczenie Sztandaru KP PSP w Głubczycach

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
109 / 309
<
>
Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka 2008 miały miejsce 16 maja w Głubczycach. Okazją ku temu było wręczenie Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głubczycach sztandaru jak i otwarcie siedziby po rozbudowie. Po mszy celebrowanej przez księdza biskupa Pawła Stobrawę nastąpił główny punkt uroczystości jakim było wręczenie sztandaru przez nadbryg. Janusza Skulicha, Komendantowi Powiatowemu PSP w Głubczycach bryg. Wiesławowi Kopeckiemu. Na jednej stronie sztandaru widnieje podobizna świętego Floriana, herb powiatu głubczyckiego oraz godło strażaków, natomiast na drugiej stronie, na biało-czerwonym tle jest krzyż i napis “W służbie ojczyzny". Państwowa Straż Pożarna na terenie Głubczyc działa od lipca 1950 roku. Do 1967 roku nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwała Ochotnicza Straż Pożarna, w której zawodowi byli tylko kierowcy. 1 stycznia 1968 roku wszyscy przeszli na zawodowstwo. Dziś w głubczyckiej jednostce pracuje 52 strażaków, w tym 3 oficerów, 15 aspirantów, 21 podoficerów oraz 13 szeregowych.
Data dodania: 18 marca 2017
Datowanie przedmiotu: 2008
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 281 razy od 18 marca 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.