90 Lat OSP Ujazd Śląski w Tylko i wyłącznie straż pożarna. w MyViMu.com

90 Lat OSP Ujazd Śląski

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
107 / 309
<
>
Było to 8 grudnia 1900 roku gdy pod przewodnictwem mistrza kominiarskiego Kocha zebrali się mieszkańcy aby zorganizować na stałe ochronę ppoż. w mieście. Powołana komisja składająca się z najważniejszych osób już 23 grudnia zorganizowała pierwsze zebranie generalne. W momencie wybuchu I wojny światowej wszyscy strażacy zostali powołani do wojska. Nie przeszkodziło to w zorganizowaniu drużyny pożarniczej chroniacej miejscowość pod przewodnictwem druha Laciny. Tu urywa się historia jednostki gdyż cała dokumentacja spłonęła podczas pożaru budynku w czasie II wojny światowej. Dopiero w 1959 roku przystapiono do odbudowy jednostki. Rok 1980 to jubileusz 80 lecia jednostki, który obchodzono bardzo uroczyście. Niestety nie ma żadnej wzmianki o jubileuszu 90 lecia.
Data dodania: 4 kwietnia 2017
Datowanie przedmiotu: 1990
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 232 razy od 4 kwietnia 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.