2 OŚRODEK RADIOELEKTRONICZNY

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
92 / 108
<
>
Odznaka pamiątkowa wykonana jest na krzyżu koloru chabrowego umieszczonego na srebrnej tarczy. Górne krawędzie ramion są wklęsłe. Ramiona krzyża nieznacznie zwężają się w kierunku miejsca krzyżowania. Tarcza nawiązuje tradycjami do odznaki pamiątkowej 20 Ośrodka Szkolenia Specjalistów Radioelektroniki. Na górnym ramieniu krzyża w srebrnym kole znajduje się numer ośrodka – czarna cyfra „2”. Wzór cyfry nawiązuje do odznaki 2 Pułku Radioelektronicznego. W centrum krzyża umieszczony jest herb Przasnysza przedstawiający mur obronny z cegły z trzema basztami równej wysokości  w kolorze czerwonym. Poniżej herbu na srebrnej wstędze biegnącej półkoliście umieszczone są litery OREL oznaczające skrót nazwy jednostki. Wstęga jest nawiązaniem do odznaki pamiątkowej 2 Pułku Radioelektronicznego. W każdym rogu krzyża jest umieszczony symbol gromu nawiązujący do wojsk łączności. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 414/MON z dnia 1 września 2008 r.
wymiary : 40x40 mm
wykonanie : ARTMEDAL
Data dodania: 9 kwietnia 2017
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 495 razy od 9 kwietnia 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.