OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
6 / 29
<
>
Moja ostatnia zdobycz ze środy ubiegłego tygodnia (19. IV. 2017)

Fajne i zgrabne , kompletne i ładnie zachowane. Nóż cywilny, ale zgodnie z opisem w Wikipedii: " Podczas II wojny światowej Gurkhowie służący w wojsku woleli noże wyprodukowane przez wiejskiego kowala (kami) z ich rodzinnej wioski od będących na ich wyposażeniu masowo produkowanych egzemplarzy..."Głownia, tak jak i strudziny kute. Rękojeść drewniana- zdobiona, głowica zakończona metalową podkładką, na której zakuty jest trzpień głowni. Między rękojeścią i głownią stalowe okucie.

Pochwa drewniana obszyta skórą. W pochwie dwie kieszonki na kardę i czakmak. Oba małe nożyki kute i oprawione w drewno.Długość całkowita noża - 445 mm.

Najszersza część głowni - 54 mm.

Szerokość głowni przy progu - 36 mm.

Grubość głowni - 56,5 mm.
Data dodania: 25 kwietnia 2017
Datowanie przedmiotu: 1895 - 1914
Miejsce pochodzenia: Nepal
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 519 razy od 25 kwietnia 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
27 kwietnia 2017
Bardzo mnie to czyszczenie nie zmęczyło: starcie kurzu z pochwy, zmycie zeskorupiałego smaru z głowni i przetarcie drewna oliwką. Taka robota to sama przyjemność.

Pozdrawiam,
Piotr.
27 kwietnia 2017
Aż sobie aukcję obejrzałem - ładnie doczyściłeś!
Kustosz
26 kwietnia 2017
Dzięki.
Mnie też się on spodobał i to od pierwszego wejrzenia. Miałem nadzieję wygrać go za dosyć już wysoką cenę, od jakiej rozpoczynała się aukcja, ale nóż spodobał się jeszcze czterem licytującym i tylu musiałem pokonać. Na dodatek aukcja trwała dziewięć dni - katorga tak długiego odliczania ... Nie mniej, nie żałuję- warto było.
Pozdrawiam,
Piotr
Kustosz
26 kwietnia 2017
piękny! gratulacje
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.