Medal złoty "Za Zasługi dla... w Mundur w MyViMu.com

Medal złoty "Za Zasługi dla Pożarnictwa" ZOSP

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
6 / 16
<
>
Wznowiony uchwałą Zarządu Głównego ZOSP z dnia 18 września 1959r.

Odznakę Medalu Zasługi dla Pożarnictwa stanowią: medal o średnicy 30 mm z krawędzią 1 mm, wykonany z metalu i w zależności od stopnia złocony, srebrzony-oksydowany lub patynowany na brąz. Na awersie przedstawiona jest postać niewiasty stojącej na liściach laurowych, opartej jedną ręką na tarczy z pochodnią, w drugiej ręce trzymającą liść wawrzynu, pod którym znajduje się napis: ZA/ ZASŁUGI/ DLA/ POŻARNICTWA. Na rewersie umieszczony jest orzeł piastowski oparty na skrzyżowanych toporkach, obramowany wieńcem o szerokości 3 mm ze stylizowanych liści laurowych. W górnej części w półkolu napis; ZW. OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH. Medal zawieszony jest na wstążce koloru czerwonego z białymi obramowaniami szerokości 8 mm z każdej strony.
Data dodania: 6 maja 2017
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 154 razy od 6 maja 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.