Bawarski guzik wojskowy -... w cezarmuzeum w MyViMu.com

Bawarski guzik wojskowy - Królestwo Bawarii

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
128 / 144
<
>
Bawarski guzik wojskowyGuzik należał do żołnierza Królestwa Bawarii i pochodzi z lat 1806 (powstanie królestwa) - 1871 (włączenie do Cesarstwa Niemieckiego). Wykonany z mosiądzu, jednowarstwowy, ⌀ 20 mm. Awers przedstawia wspiętego lwa w koronie zamkniętej, lew jest zwrócony na zachód ( w lewo), na obrzeżu guzika widnieje pojedynczy wypukły rant. Rewers nie sygnowany.

W herbie Bawarii lew zwrócony jest na zachód, znane są tego typu guziki, gdzie lew zwrócony jest i w jedną i w drugą stronę.http://www.buttonarium.eu/kolekcja/guzik/6212
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 722 razy od 13 czerwca 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.