12 BATALION DOWODZENIA UŁANÓW PODOLSKICH

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
57 / 108
<
>
Odznaka pamiątkowa jest repliką historycznej odznaki 12. Pułku Ułanów Podolskich, którego tradycje zgodnie z decyzją nr 51/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 21 lutego 2011 r., dziedziczy 12. Batalion Dowodzenia Ułanów Podolskich w Szczecinie. Odznaka jest dwuwarstwowa. Pierwszą warstwę stanowi złote słońce o 16 promieniach - herb Podola. Na tle słońca umieszczony jest emaliowany, czarny Krzyż Maltański (znak żałoby po poległych żołnierzach). Pomiędzy ramionami krzyża, na górnych polach znajdują się dwa emaliowane proporczyki 12. Pułku Ułanów Podolskich skierowane wcięciami w górę. Proporczyki są barwy amarantowo - granatowej z białym paskiem przez środek. Natomiast na dolnych polach znajdują się dwie patki koloru amarantowego z granatowym, łamanym paskiem, noszone w latach 1917-1918 w 7 Pułku Ułanów III Korpusu Polskiego w Rosji. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 105/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 31 marca 2014 r.
wymiary : 40x40 mm
wykonanie : Jarosław Jakubowski
Data dodania: 26 czerwca 2017
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 470 razy od 26 czerwca 2017
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.